Průvodce

Řezačka na polystyren – jakou si vybrat?

Rodina řezaček na polystyren Hot-Cut to je už několik zařízení, která se mezi sebou liší… no právě. Jaké to jsou rozdíly, čím se liší jednotlivé skupiny zařízení, jakým parametrům věnovat pozornost, čím se řídit při výběru zařízení a nakonec – jakou stroj na polystyren si pro sebe vybrat, aby nejlépe splňovala na ní kladená očekávání?

Řezačky značky Hot-Cut jsou rozděleny na tři hlavní skupiny: HC, HC Plus, HC Fast. Řady Fast a Plus lze spojovat v jednom zařízení. Jako z každého pravidla i zde existují výjimky, v tomto případě zařízení 113 Power a Power Plus.

 

Základní zařízení na řezání polystyrenu: HC102, HC113, HC132, HC60

Jde o základní skupinu řezaček, u nichž byly technické parametry zvoleny a optimalizovány z hlediska univerzálního využití zařízení. Dva nejdůležitější parametry, jimiž byste se měli řídit při výběru pro vás vhodné řezačky polystyrenu a styroduru, jsou šířka řezu a výkon napájecí stanice.

Prvním a nejdůležitějším parametrem odlišujícím jednotlivé stroje je šířka řezu. Na výběr máte šířky řezu 102 cm, 113 cm, 132 cm. Nejčastěji volenými zařízeními k řezání jsou ty se šířkou 113 cm a 132 cm. Proč? Protože umožňují úhlopříčné řezání polystyrenových desek. Výjimku představuje zařízení HC60, u něhož mluvíme o výšce řezu, a ta je 60 cm při šířce 113 cm. Tato řezačka je výjimečná, protože umožňuje řezání celých balení polystyrenových desek.

Druhým parametrem při výběru řezačky, kterému se vyplatí, a dokonce je nutné, věnovat pozornost, je výkon napájecí stanice. U standardního řezání jednotlivých polystyrenových desek se osvědčila zařízení napájená ze stanice 150 W. Pokud bude zařízení používáno k řezání styroduru nebo celých kostek polystyrenu nebo pěny, výrazně lépe si povedou zařízení s vyšším výkonem napájecí stanice.

Hot-Cut
Stroj na řezání polystyrenu Hot Cut 113

 

Výběr řezačky s přídavnou pracovní deskou, řada Plus: HC102 Plus, HC113 Plus, HC132 Plus

Další skupinu řezaček představují ty s „Plusem“ v názvu. Pokud jste při čtení výše uvedeného již určili, jaká šířka řezu pro vás bude optimální volbou, a také jestli budete řezat jen polystyren nebo možná také styrodur, měli byste se teď zamyslet, jaké řezy budete provádět nejčastěji. Pokud si myslíte, že budete často provádět stínování polystyrenových desek, hrubé řezání nebo klíny, určitě oceníte řezačky z řady Plus. Mají přídavnou rozkládací pracovní desku, která po rozložení stabilizuje a usnadňuje posun desek polystyrenu právě během takovýchto prací Ve výsledku je práce snadnější, rychlejší a provádění řezu důkladnější.

Hot-Cut Plus
Stroj na řezání polystyrenu Hot-Cut 102 Plus

 

Nejrychlejší řezačky polystyrenu, řada Fast:HC113 Fast, HC132 Fast, HC60 Fast

Více, silněji, rychleji, hbitěji – právě tak pracují řezačky z nejnovější řady Fast. Tyto řezačky realizují náš autorský technologický nápad, díky němuž řežou bleskově. Stačí říci, že ty samé tloušťky polystyrenu a styroduru řežou „Fasty“ dvakrát a dokonce třikrát rychleji než všechny podobné řezačky dostupné na trhu. Kdy zvolit řezačku polystyrenu z řady fast? Odpověď se sama nabízí. Pokud vám záleží na rychlosti, máte velkou opakovatelnost řezů a každý pohyb je podobný, určitě si vyberete Hot-Cut z řady Fast.

Stroj na řezání polystyrenu Hot-Cut Fast
Stroj na řezání polystyrenu Hot-Cut 113 Fast

 

Výběr univerzální a rychlé řezačky, řada Fast Plus: HC113 Fast Plus, HC132 Fast Plus

Při čtení textu výše se už budete lépe orientovat ve výběru pro vaše potřeby nejlepšího zařízení. Poslední skupinu představují Fast Plusy. Zde je už výběr spíše snadný. Už víte, čím se vyznačují řezačky s „Plusem“ – přídavná pracovní deska, a víte, že „Fasty“ jsou rozhodně nejrychlejší. Pokud mezi priority vašeho výběru patří rychlost a univerzálnost, budou tou pravou volbou pro vás právě řezačky z řady Fast Plus.

Stroj na řezání
Stroj na řezání polystyrenu Hot-Cut 113 Fast Plus

 

Doufáme, že byl tento článek užitečný – ušetří váš čas a usnadní vám výběr. Pokud ještě máte další otázky, jsme vám k dispozici. Odpovíme, pomůžeme. Kontaktujte nás. Hot-Cut znamená rozdíl!

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro